Sefer KARABULUT

1950 Adana doğumlu. Aslen Selanik göçmeni olan Sefer Karabulut'un asıl mesleği yat döşemeciliğidir. Sefer Karabulut, yat döşemeciliği ile daha 13 yaşındayken, doğum yeri olan Adana'da tanıştı. 1963'te meşhur döşemeci Yüksel Konuralp’in yanında çırak olarak mesleğe ilk adımını attı. Usta kıvamına eriştiği 1973’te ise yaşamının yolu Almanya’ya uzandı. Karabulut; 6 yıl Fulda kentinde, 10 yıl da Batı Berlin’deki büyük firmalarda yat döşemecisi olarak çalıştı.


Ancak, içini hep Anayurt sevgisi, özlemi yaktı. Öyle ki, duygu ve düşüncelerini şiirlere, bestelere, bağlamasının tellerine aktardı. Hasret, 1990 da sonlandı. Sefer Karabulut, Almanya’da tanışıp evlendiği eşinin memleketine, İzmir’e demir attı. Güzel İzmir’de kendi işyerini açtı. 1998 yılında Güney Ege’nin incisi, Marmaris’e taşındı.


40 yıldır güfte yazıp, beste yapan, bağlama çalan Sefer Karabulut, Adana’da 16 yaşındayken şiir yazmaya ve bağlama ile bu şiirlerin üzerine müzik yapmaya başladı. Almanya’da olduğu süre içerisinde, memleket hasreti nedeniyle bu duyguları doruğa çıktı. Sefer Karabulut’un en büyük isteklerinden birisi, Türk Halk Müziği ve Fantezi dalındaki eserlerinin, ünlü isimler tarafından okunması.

İLETİŞİM FORMU
Ad Soyad :
Telelon :
E-Posta  
Konu :
Mesajınız :